wróć

GOSPODA KACZKI ZA WODĄ

ul. Kaliska 26
Goszczanów

Przejdź na stronę

GOSPODA KACZKI ZA WODĄ (dawniej IBIS) to wyjątkowe miejsce i to nie tylko z uwagi na fakt goszczącej tam w 2019 z „Rewolucjami Kuchennymi” Magdy Gessler, ale przede wszystkim z uwagi na atmosferę i serwowane tam dania.

 

Nazwa GOSPODA KACZKI ZA WODĄ wiąże się… z kaczkami. Hodowla kaczek cieszy się bowiem dużą popularnością na obszarze Gminy Goszczanów. A woda?  Znajduje się nieopodal, choć niewielkich rozmiarów, ale jest! To skłoniło Magdę Gessler, by lokal po rewolucjach z telewizją TVN, zmienił nazwę na dość oryginalną, przywołującą w pamięci brzmienie starego utworu „Kaczki za wodą”. Skoro Kaczki za wodą, to w menu oczywiście nie mogło zabraknąć dań z kaczką w roli głównej. W gospodzie można skosztować pasztet z kaczki z sosem żurawinowo – chrzanowym, kaczy żurek oraz kaczkę pieczoną z jabłkami. Ponadto oferuje ona także pyszne dania z lokalnej kuchni tradycyjnej jak polewkę, knedle ze śliwkami, pyzy i inne specjały – wielu osobom znane z lat dzieciństwa. Nie brakuje także wybornych deserów, w tym szarlotki i pysznych pączków przygotowywanych na bazie „babcinej” receptury.

W restauracji goście nie tylko mogą dobrze zjeść, ale także zakupić przygotowane przez właścicielki przetwory – syropy, kiszonki i konfitury.

 

GOSPODA KACZKI ZA WODĄ

ul. Kaliska 26
Goszczanów

https://www.facebook.com/kaczkizawoda/