Informacje

Witamy serdecznie wszystkich mieszkańców i turystów na naszym portalu 🙂

Celem portalu Swojskie Klimaty jest zaprezentowanie najważniejszych atrakcji obszaru działania Stowarzyszenia Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R., tj. dziewięciu gmin Brudzew, Dobra, Goszczanów, Kawęczyn, Kościelec, Malanów, Przykona, Turek, Władysławów.

Pokazujemy Wam najciekawsze i najpiękniejsze zabytki regionu i miejsca szczególnie atrakcyjne przyrodniczo, które możecie podziwiać na przygotowanych specjalnie dla Was szlakach turystycznych, a ceniącym sobie aktywną turystykę i rozrywkę, przedstawiamy ofertę firm działających w branży turystycznej oraz firm oferujących inspirujące warsztaty o różnej tematyce dla grup zorganizowanych.

Integralną częścią każdego portalu poświęconego turystyce jest także baza gastronomiczna i noclegowa, także i my ją prezentujemy, pokazując miejsca przez nas sprawdzone, które rekomendujemy, a które to nierzadko znajdują się na trasie prezentowanych przez nas szlaków.

Ponadto w trosce o dziedzictwo kulturowe, naszą tożsamość, prezentujemy na łamach portalu działalność lokalnych rzemieślników, artystów oraz wytwórców, których prace i wyroby, wiążą się nierozerwalnie z naszym regionem, z których jesteśmy dumni, które chcemy wspierać i promować, nadając im markę PRODUKT CERTYFIKOWANY ZIEMII TURA.

Portal, to także przestrzeń, gdzie można dowiedzieć się o najważniejszych wydarzeniach, i odbywających się na naszym obszarze. Śledźcie zatem pojawiające się na nim informacje, zapisujcie do newslettera i zgłaszajcie swoje propozycje i uwagi. Jesteśmy otwarci na wszystkie Wasze głosy i sugestie. Zapraszamy do współpracy!

Informacji nt. Portalu Turystycznego „Swojskie Klimaty” udziela:

Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R.
Krwony 32
62-720 Brudzew
telefon: 63 289 36 57
kom: 601 614 609

Pobierz regulamin

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami na Ziemi Tura

Swojskie Klimaty

Karta „Rodzina Swojaki”

Karta „Rodzina Swojaki” to unikalna karta członkowska dla miłośników portalu Swojskie Klimaty. Aby ją otrzymać wystarczy tylko zapisać się do newslettera naszego portalu.

Każdy użytkownik portalu logując się, dołącza do grona „Rodziny Swojaków”, a będąc jej członkiem uzyskuje na bieżąco informacje dotyczące nowych atrakcji, imprez oraz wydarzeń, odbywających się na obszarze Lokalnej Grupy Działania Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R. Jednocześnie każdy nowy członek „Rodziny Swojaki” otrzymuje kartę z kodem kreskowym, której posiadacz będzie miał możliwość skorzystania z atrakcyjnej oferty turystycznej i edukacyjnej, współpracujących z nami w ramach Rodzina „Swojaki” podmiotów gospodarczych lub zakupienia prac rękodzielników i wyrobów wytwórców lokalnych z rabatem.

Dla zainteresowanych 1000 osób oprócz kart na urządzenia mobilne przewidujemy dodatkowo karty w wersji drukowanej.

Swojskie Klimaty
zobacz więcej

Zapytanie o dostępność obiektu

W przypadku chęci skorzystania z oferty obiektów noclegowych zamieszczonych na portalu, prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji.

Po ustaleniu dostępności, skontaktujemy się niezwłocznie.

    Swojskie Klimaty

    Marka PRODUKT CERTYFIKOWANY ZIEMI TURA, będąca integralną częścią systemu brandingu opracowanego przez Stowarzyszenie Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R. przyznawana jest rękodziełu, produktom żywnościowym, usługom noclegowym i gastronomicznym oraz usługom turystycznym (rekreacyjnym), które przejdą pozytywnie proces certyfikacji w oparciu o kryteria zawarte w Regulaminie Certyfikacji.

    Celem marki jest ukazanie obszaru Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R. , tj.: dziewięciu gmin członkowskich – Brudzew, Dobra, Goszczanów, Kawęczyn, Kościelec, Malanów, Turek, Przykona, Władysławów oraz członka wspierającego – Miasta Turek, jako regionu o walorach społeczno-ekonomicznych i rekreacyjno-turystycznych.

    Ponadto wspólna marka realizować będzie takie cele jak:

    • wspieranie rozwoju lokalnych producentów (rolników, rękodzielników, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, organizacji oraz małych i średnich przedsiębiorstw), działających na obszarze gmin członkowskich Stowarzyszenia w zgodzie z tradycją, poszanowaniem środowiska naturalnego oraz których wyroby i usługi odznaczają się wysoką jakością;
    • animowanie współpracy pomiędzy wytwórcami certyfikowanych wyrobów i usług;
    • podniesienie poziomu oferowanych usług i wyrobów;
    • promowanie i popularyzacja rodzimych produktów tradycyjnych, lokalnych i ekologicznych na rynku lokalnym, krajowym i zagranicznym;
    • przyczynienie się do zrównoważonego rozwoju turystyki poprzez poprawę warunków do rekreacji i wypoczynku turystów oraz mieszkańców.

    Celem głównym certyfikacji jest promowanie oraz wsparcie sprzedaży wyrobów i usług wytwórców oraz usługodawców działających na obszarze ww. gmin, nawiązujących do tradycji, historii i specyfiki regionu, pośród jego mieszkańców oraz potencjalnych turystów i nabywców. Wspieranie rozwoju produktów i usług lokalnych przyczyni się do zwiększenia ich udziału w rynku, a tym samym do zmniejszenia zjawiska napływu tanich i niskiej jakości produktów z zewnątrz, w tym z krajów wykorzystujących w procesie produkcji oraz świadczenia usług „tanią siłę roboczą”.

    Zachęcamy do zapoznania się z dokumentacją i dokonania certyfikacji produktów lub usług. Wypełniony formularz należy złożyć w wersji papierowej pod adres: Krwony 32, 62-720 Brudzew lub jeśli rodzaj zgłoszenia daje taką możliwość przesłać pocztą mailową na adres: kontakt@swojskieklimaty.org.pl 

    Swojskie Klimaty

    Dołącz do nas

    Wszystkie podmioty działające na obszarze gmin członkowskich Stowarzyszenia lub miasta Turku, oferujące atrakcje turystyczne, usługi gastronomiczne, hotelarskie lub produkty lokalne, zainteresowane współpracą prosimy o wypełnienie formularza.

      FAQ

      „Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

      Portal opracowany przez Turkowską Unię Rozwoju – T.U.R. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.