Gastronomia i noclegi

Zachęcamy do skorzystania z oferty gastronomiczno-noclegowej obszaru działania Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R. Na terenie naszych gmin członkowskich znajdziecie zarówno miejsca serwujące smaczne posiłki, jak i obiekty oferujące wygodny odpoczynek po ciekawym i intensywnym dniu spędzonym w naszym regionie.

Nocleg

 • Wszystkie
 • Agroturystyka
 • Brak
 • Hotel
 • Kwatery prywatne
 • Pole namiotowe
 • Zajazd

Miejscowość

 • Wszystkie
 • Gmina Brudzew
 • Gmina Dobra
 • Gmina Goszczanów
 • Gmina Kościelec
 • Gmina Malanów
 • Gmina Przykona
 • Gmina Turek
 • Miasto Turek

Gastronomia

 • Wszystkie
 • Agroturystyka
 • Bary i jadłodajnie
 • Restauracje

DOBRA STODOŁA

Dobra Stodoła to miejsce stworzone z myślą o osobach pragnących ukojenia w ciszy i spokoju, blisko natury. Dwa domki usytuowane na terenie gminy Dobra, w miejscowości Wola Piekarska przy starorzeczu Siekiernik, wyłaniają się pośród łąk i drzew. To, co na pewno wyróżnia to miejsce to bogactwo ptaków. Już na drodze dojazdowej można spotkać czaple, żurawie, dutki, zimorodki, łabędzie oraz wyniośle szybujące po niebie ptaki drapieżne.

 

Zobacz więcej >

BROWAR TUREK

Browar Turek to wyjątkowe miejsce prowadzone z pasją i pomysłem. Oprócz znakomitych wyrobów piwowarskich, goście znajdą tutaj doskonałą kuchnię oraz wyjątkową atmosferę. Obecnie browar warzy osiem gatunków piwa. Do produkcji używa najwyższej jakości składników i najnowszej technologii, co pozwala warzyć piwo o znakomitych walorach smakowych i doskonałym aromacie.

Zobacz więcej >

HOTEL OLSZA

Hotel Olsza to miejsce z klasą i elegancją, dlatego też nie jest zaskoczeniem, iż upodobali sobie go okoliczni i przyjezdni biznesmeni, także z myślą o szkoleniach i innych przedsięwzięciach edukacyjnych. Właściciele tego miejsca przykładają wagę do szczegółów, wręcz można by rzec, iż dbałość o szeroko rozumiany porządek jest bardzo mocno zauważalna w tym miejscu.

Zobacz więcej >

HOTEL I RESTAURACJA ZŁOTOGÓRSKI

HOTEL I RESTAURACJA ZŁOTOGÓRSKI to obiekt z klasą, urządzony z ogromnym wyczuciem i smakiem. Niewątpliwie jest to jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc na mapie naszego obszaru, a przy tym oferujące atrakcyjne ceny zarówno w odniesieniu do usług noclegowych, jak i gastronomicznych.

 

Zobacz więcej >

POLE BIWAKOWE – RANCZO DWA EDENY

To nie jest zwykłe pole biwakowe, ale miejsce, gdzie można podziwiać piękne i zadbane konie, a obcując z nimi i otaczającą przyrodą ukoić nerwy i znaleźć odprężenie i spokój. Chętni mogą także spróbować swych sił w jeździe konnej.

 

Zobacz więcej >

GOSPODA KACZKI ZA WODĄ

GOSPODA KACZKI ZA WODĄ (dawniej IBIS) to wyjątkowe miejsce i to nie tylko z uwagi na fakt goszczącej tam w 2019 z „Rewolucjami Kuchennymi” Magdy Gessler, ale przede wszystkim z uwagi na atmosferę i serwowane tam dania.

 

Zobacz więcej >

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA „POWRÓCISZ TU”

Bar Mleczny „Powrócisz tu”, ul. Kączkowskiego 6, 62-700 Turek

W procesie przygotowywania posiłków Spółdzielnia Socjalna „Powrócisz tu” stawia nacisk na wykorzystywanie naturalnych produktów, pochodzących od lokalnych dostawców i rolników. W swojej działalności podejmuje inicjatywy, mające na celu propagowanie idei zdrowego odżywiania. Do przygotowania dań, Spółdzielnia wykorzystuje produkty świeże, wysokiej jakości, dania pozbawione są ulepszaczy smaków i konserwantów. W jadłospisach Spółdzielni znajdują się zarówno potrawy tradycyjne, jak również nieco bardziej „wyszukane”, mięsne, ale także wegetariańskie oraz dania bez laktozy i glutenu.

 

Zobacz więcej >

AGROTURYSTYKA „POD KONIKIEM”

Józefów to miejscowość położona w dolinie rzeki Warty, na granicy województw, należąca do Gminy Dobra. W tej urokliwej okolicy, pełnej łąk i lasów olchowych dzięki marzeniom Pani Marzanny i Pana Sławomira Rosiaków powstała Agroturystyka „Pod konikiem”, która oferuje usługi gastronomiczne, organizację imprez, noclegi oraz obcowanie ze zwierzętami. W zagrodzie spotkamy konie, kuca, owce kameruńskie, kozy i kaczki, a chętni mogą przejechać się bryczką po okolicznych polach i łąkach. Wspólnie z najbliższymi można zrelaksować się w altanie, organizując grilla lub ognisko. Zapraszamy do skorzystania z usług i do odwiedzenia tego urokliwego miejsca.

Zobacz więcej >

ZAJAZD POD DYLIŻANSEM

Zajazd pod dyliżansem położony jest w miejscowości Kościelec. Jego historia sięga przełomu XVIII-IXI wieku, czyli okresu napoleońskiego, gdzie w owym czasie zatrzymywały się tu powozy pocztowe korzystające z posiłku i odpoczynku na trasie Warszawa-Paryż. Dzisiaj działa tu restauracja, oferująca m.in. organizację imprez okolicznościowych. Obiekt oferuje także w przystępnej cenie miejsca noclegowe. Po przebudzeniu goście mogą liczyć na śniadanie angielskie/irlandzkie. Wartym podkreślenia jest fakt, iż w okolicy panują dobre warunki do uprawiania różnych form aktywnego wypoczynku, w tym turystyki pieszej i rowerowej.

Zobacz więcej >

RESTAURACJA NOCLEGI VENA

Restauracja o każdej porze dnia i nocy serwuje smaczne posiłki. W otoczeniu ciepła kominkowego  serwuje się tu dania kuchni polskiej takie jak: bigos, pierogi, żurek czy flaki, które przygotowywane są samodzielnie, w oparciu o tradycyjne przepisy. Nie jest zatem zaskoczeniem, iż szczególnie lokal ten upodobali sobie zawodowi kierowcy. W restauracji znajduje się również sala bankietowa, w której organizowane są imprezy okolicznościowe do 300 osób takie jak wesela, stypy, komunie, osiemnastki, wieczory kawalerskie/panieńskie.

Zobacz więcej >

AGROTURYSTYKA OLIMPIA

Obiekt, który „otwiera się na gości” w weekend ma wiele im do zaoferowania. Jak sami właściciele o nim mówią – nieskomplikowany i minimalistyczny lokal reklamowany jest jako  świetne miejsce do spędzania wolnego czasu oraz na kameralne spotkania towarzyskie.

Zobacz więcej >

APARTAMENTY TUREK

Od strony ulicy Żeromskiego, przy której usytuowane są Apartamenty Turek, trudnym jest przewidzieć, iż jest to obiekt, mający tyle do zaoferowania gościom! Odrestaurowany, onegdaj – domek tkaczy, to niewinnie wyglądająca zapowiedź tego, co zobaczymy od strony dziedzińca.

Zobacz więcej >

RESTAURACJA „MONACO”

Restauracja Monaco charakteryzuje się nowoczesnym wzornictwem. Oferuje dania obiadowe i napoje, także z dowozem oraz organizację imprez okolicznościowych.

Dysponuje także miejscami noclegowymi.

Zobacz więcej >

EKOLOGICZNE GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE A i S JANIK

Kiedy przed 18 laty, Państwo Janikowie podejmowali decyzję o uruchomieniu gospodarstwa opartego na naturalnych środkach ochrony roślin, mało kto wierzył w sukces tego przedsięwzięcia. Dziś, kiedy ekologia stała się swoistego rodzaju modą i kiedy to wiele miejsc przypisuje sobie przydomek „ekologiczne”, gospodarze pozostają wierni swej prawdziwej i ponadczasowej pasji. Bo ekologia w tym miejscu mało ma wspólnego z obecnie panującym trendem, stanowi natomiast wyraz świadomego wyboru, filozofii życia i wielu lat ciężkiej pracy i doświadczeń gospodarzy.

 

Zobacz więcej >

ZAJAZD „JAGODA”

Wyremontowany Zajazd zyskał sobie przychylność nie tylko poszerzoną ofertą, ale przede wszystkim – smaczną, domową kuchnią! W zajeździe można bowiem zjeść dania, które dziś rzadko kto oferuje, czy nawet przygotowuje we własnym domu, w tym między innymi czarninę, o której niepowtarzalnym smaku, ponoć w internecie krążą już legendy…

 

Zobacz więcej >

BAR „AS”

Bar  „As” w ostatnim czasie przeszedł swą metamorfozę. Rozbudowany, poza domowymi obiadami na miejscu oraz z dowozem, oferuje dziś także noclegi – ładne i schludne pokoje stanowią ciekawą propozycję dla gości z innych części naszego kraju, jak i naszych mieszkańców, którzy zdecydują się zorganizować w Sali bankietowej imprezę okolicznościową, oczywiście z noclegiem.

 

Zobacz więcej >

RANCZO TARGÓWKA

Ranczo Targówka oferuje noclegi dla 12-16 osób w dwóch domkach z aneksem kuchennym (w każdym domku znajduje się antresola z podwójnym łóżkiem, pokój dwuosobowy i dwie wersalki). Okolice, gdzie zlokalizowane jest Ranczo są niezwykle malownicze, a samo Ranczo jako miejsce wypoczynku urządzone ze smakiem, z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

 

Zobacz więcej >

RESTAURACJA VEGA

Dziś oferta restauracji obejmuje organizację imprez okolicznościowych, a w przypadku wesel – także z nocleg dla nowożeńców. Niebawem jednak spółka poszerzy swą działalność o usługi noclegowe, adresowane do osób indywidualnych, rodzin, czy grup zorganizowanych.

 

Zobacz więcej >

U PAWLAKÓW

Agroturystyka „U Pawlaków” to miejsce, które oferuje rodzinną atmosferę i wytchnienie od zgiełku dużych miast. Oferta skierowana jest do osób, które lubią odpoczywać na łonie przyrody, w wiejskim otoczeniu, także dla rodzin z dziećmi. Dla najmłodszych przygotowano tu specjalną infrastrukturę – domki, huśtawki, piaskownice, choć i innych atrakcji tu nie brakuje.

Zobacz więcej >

AGROTURYSTYKA „POD KONIKIEM”

Józefów 5
62-730 Dobra

https://www.facebook.com/profile.php?id=100083654629095

ZAJAZD POD DYLIŻANSEM

ul. Turecka 2,
62-604 Kościelec

https://www.zajazdkoscielec.pl/

RESTAURACJA NOCLEGI VENA

ul. Turecka 67
62-709 Malanów

https://www.facebook.com/salavenamalanow/

DOBRA STODOŁA

62-730
Wola Piekarska

https://www.dobrastodola.pl/

BROWAR TUREK

aleja NSZZ Solidarność 37, 62-700 Turek

https://www.facebook.com/browarturek/

AGROTURYSTYKA OLIMPIA

Olimpia 15
62-720 Brudzew

https://www.facebook.com/people/Agroturystyka-Olimpia/100063437425195/

APARTAMENTY TUREK

ul. Żeromskiego 40, 62-700 Turek

http://www.apartamentyturek.pl/

HOTEL OLSZA

Olszówka 2B,
62-731 Przykona

http://hotelolsza.pl/

HOTEL I RESTAURACJA ZŁOTOGÓRSKI

Daniszew 88
62-604 Koło

https://www.hotelzlotogorski.pl/

POLE BIWAKOWE – RANCZO DWA EDENY

Obrębizna 51A
62-700 Turek

https://dwaedeny.pl/

EKOLOGICZNE GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE A i S JANIK

Dąbrowa 13
62-730 Dobra

ZAJAZD „JAGODA”

Linne 51
62-730 Dobra

http://www.zajazd-jagoda.turek.pl/

BAR „AS”

Słodków Kolonia 68C
62-700 Turek

https://restauracja-as.pl/

RANCZO TARGÓWKA

Młyny Miłaczewskie 19
62-709 Malanów

https://www.facebook.com/ranczoooo

U PAWLAKÓW

Bądków Drugi 5
Przykona 61-730

GOSPODA KACZKI ZA WODĄ

ul. Kaliska 26
Goszczanów

https://www.facebook.com/kaczkizawoda/

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA „POWRÓCISZ TU”

ul. Kączkowskiego 6
62-700 Turek

https://powrocisztu.pl/